Hakkında

Benim tutkum yazmak… Sonra çalışmak. Sevdiğim işleri yapıyorum; insanların çalışma hayatlarını düzenliyorum. Bunu yaparken de onları izliyorum; çalışma yöntemlerini, tutumlarını, motivasyon kaynaklarını, performanslarını… Hepsini izliyorum ve sürekli soruyorum; “Daha mutlu bir çalışma yaşamına nasıl sahip olabiliriz?” diye. İşte, her şeyin başlangıcı bu soru.

Marmara Üniversitesi Fransızca Kamu Yönetimi Bölümü’ nden mezun olduktan sonra Antalya’ da havacılık sektöründe yer alan uluslararası bir firmanın ücretlendirme ve yan haklar bölümünde çalışmaya başladım. Ücretlendirmenin yanı sıra insan kaynakları uygulamalarının yürütülmesi ve geliştirilmesi için çalıştım. Akdeniz Üniversitesi İşletme Bölümü’ nde yüksek lisans eğitimimi, çalışan memnuniyeti ile insan kaynakları uygulamaları arasındaki ilişkiyi incelediğim tezimi yaparak tamamladım. 2016 yılı itibariyle de İstanbul’da bir fabrikanın insan kaynakları kurulum süreçlerini yürütüyorum. İş hayatımda her yeni yılım bir öncekinden daha zengin, daha tempolu ve daha doyumlu geçiyor. Her yeni günde bir adım daha ilerlemeyi seviyorum.

Kadın istihdamına katkıda bulunmak benim kişisel hedeflerimden biri olduğu için, 2017 Ocak ayından itibaren YenidenBiz Derneği İnsan Kaynakları Çalışma Grubunda adaylarla mülakat yaparak onların yeniden işe dönmelerine destek oluyorum.

2009′ da yoga yapmaya başladım ve yogada derinleşme isteğiyle yoga eğitmenliği eğitimi (RYS 200) aldım. Antalya’ da bir stüdyoda yoga dersleri verdim. Özel olarak, yoga dersleri vermeye devam ediyorum ve Reiki konusunda kendimi eğitmekten keyif alıyorum.

İsteğim; anlamlı ve yürekten bir hayat yaşamak, yaşamın özünü içime çekmek ve yaşama dair olmayan her şeyi atarak hayatımı sadeleştirmek…

Hayatımda olduğu gibi yazılarımda da bunu yakalamak istiyorum.

Okurken keyif almanız dileğiyle…

Dilay Çetintaş

Reklamlar